Program

prawo

Uproszczenie przepisów podatkowych w sektorze MŚP

„Sektor MŚP gwarantuje obecnie 70% miejsc pracy w Polsce. Dostarcza 67% PKB – musimy zadbać o małych i średnich przedsiębiorców! Uprośćmy przepisy regulujące prowadzenie firm w Polsce. Co nie jest zabronione musi być dozwolone. Zacznijmy traktować przedsiębiorców jako sprzymierzeńców. Rozwój sektora MŚP to poprawa warunków życia 2/3 społeczeństwa”.

art

Lepsze wydatkowanie środków na kulturę

„Kultura kształtuje wrażliwość. Właściwe wydatkowanie środków w tym obszarze wpływa na podnoszenie świadomości uczestnictwa w kulturze również regionalnej. Dobrym przykładem jest skuteczne kultywowanie tradycji  kaszubskich”.

rowno

Ograniczenie przywilejów politycznych i zawodowych

„Konstytucja RP zapewnia równość wszystkich obywateli. Przywileje przysługujące politykom i niektórym grupom zawodowym sprawiają, że uprzywilejowani tracą kontakt z rzeczywistością. Nie mogą właściwie reprezentować spraw obywateli, ponieważ uniemożliwia im to ich pozycja społeczna. Czas zrównać prawa wszystkich obywateli!”.

tv

Przywrócenie misji społecznej mediom publicznym

“Musimy zabiegać o przywrócenie mediom odpowiedzialnego zadania edukacyjnego. Wymagajmy, by media publiczne zrezygnowały z rywalizacji o reklamodawców z mediami komercyjnymi. Płacimy abonament – dlatego mamy do tego prawo”.