O mnie

Grzegorz Furgo

Grzegorz Furgo urodził się 7 kwietnia 1957 r. w Gdańsku. Jest menagerem wydarzeń kulturalnych i gospodarczych. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek.

Od ponad 25 lat producent międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń kulturalno-gospodarczych. Współtwórca wystawy „Pompeje. Życie w cieniu wulkany” obecnej na Stadionie Narodowym. Ponadto autor wystaw:

  • Pabla Picasso,
  • Salvadora Dali,
  • Marca Chagalla,
  • Andiego Warhola,
  • Goi
  • Piranesiego
  • Bruno Schulza.

Organizator koncertów światowych gwiazd. Realizował ponad kilkaset spektakli teatralnych współpracując z najważniejszymi scenami w kraju, a także przy organizacji kilkudziesięciu imprez targowych.

Mieszka w Gdyni – silnie związany z miastem i regionem.

Uważa, że w Polsce konieczne są zmiany, które wprowadzić mogą wyłącznie ludzie nowi oraz młodzi. Jego zdaniem jest to jedyna droga do zmienienia dyskursu politycznego, z języka agresji na język konkretów. Pragnie przekazać młodym ludziom własne bogate doświadczenie zawodowe. Zwolennik zmiany systemu gospodarczego – złagodzenia przepisów podatkowych oraz przychylnego traktowania przedsiębiorców. Ponadto zabiega o wprowadzenie dwukadencyjności polityków, żeby nie tracili kontaktu z rzeczywistą sytuacją w Polsce. Jako osoba, która wywarła duży wpływ na obecność wysokiej kultury w Polsce jest przekonany o konieczności podniesienia poziomu mediów publicznych i przywrócenia ich misji społecznej. Nie związany wcześniej z polityką

„Polityka powinna stanowić płaszczyznę do realizowania oczekiwań Obywateli. Społeczeństwo jest różnorodne i tak należy je traktować. Każda grupa oczekuje innych warunków życia i szanowania jej prawa wolnego wyboru. Nie możemy zgadzać się na to, by w imię realizacji oczekiwań jednej grupy, nakazywać podporządkowanie wszystkim pozostałym. Szukajmy płaszczyzny porozumienia. Marzę o Polsce, w której Polacy słuchają siebie nawzajem. Chcę Polski bez podziałów. Pracuję dla Polski, by mogła stawać się lepsza.”

Inni o Grzegorzu Furgo

Grzegorz Furgo to świetny gość. Znam go od wielu lat. Wiem, że jest niezależny, ambitny i konsekwentnie realizuje swoje cele.

Znam go ponad 30 lat. Uczciwy, inteligentny, pracowity. Nigdy nie zawiódł. Pełne zaufanie.

Znam Grzegorza od wielu lat. Zawsze imponował mi ogromnym dynamizmem w działaniu, burzą pomysłów, konsekwencją i solidnością.

prof. Jacek Jassem

Grzegorz Furgo to świetny gość. Znam go od wielu lat. Wiem, że jest niezależny, ambitny i konsekwentnie realizuje swoje cele.

Prezydent Gdyni
Wojciech Szczurek

Z Grzegorzem znamy się od wielu lat. Pracowaliśmy razem w Bałtyckiej Agencji Artystycznej w Sopocie, następnie współpracowaliśmy wielokrotnie i jednego jestem pewny – to człowiek, który konsekwentnie i uparcie realizuje swoje cele. Jego firma już od 25 lat odnosi sukcesy, a realizowane przez niego wydarzenia kulturalne są na najwyższym światowym poziomie. Uważam że polska polityka, my wszyscy, potrzebujemy ludzi skutecznych i mądrych. Te cechy łączy właśnie Grzegorz Furgo. Ponadto jego śmiałość i pewność siebie są gwarancją poważnego podejścia do funkcji posła, a tego przecież wszyscy oczekujemy.

Marek Łochwicki

Grzegorza znam od ponad 25 lat. Nigdy mnie nie zawiódł. Z jego temperamentem, świetną organizacją, uporem, dbałością o szczegóły i asertywnością można „góry przenosić”. Dzięki firmom, które sam stworzył, ale przede wszystkimi dzięki nieprawdopodobnej umiejętności zjednywania sponsorów, mogliśmy obejrzeć niezliczone spektakle teatralne, ogromne międzynarodowe wystawy, wspaniałe koncerty. Grzegorz to wizjoner i pasjonat, który ubogacił naszą kulturę i sztukę. Niech dalej zmienia Polskę – ma dla kogo zmieniać

prof. Janusz Jaśkiewicz
Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Znam Grzegorza od wielu lat. Zawsze imponował mi ogromnym dynamizmem w działaniu, burzą pomysłów, konsekwencją i solidnością. Do tego jest to świetny kolega i przyjaciel o niezłomnych zasadach moralnych. Po prostu gość.

prof. Jacek Jassem
Kierownik Katedry i Kliniki
Onkologii i Radioterapi
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Znam go ponad 30 lat. Uczciwy, inteligentny, pracowity. Nigdy nie zawiódł. Pełne zaufanie.

Marek Siudym

Grzegorza znam prawie 30 lat, od czasów jego pracy w sopockim BART-cie i późniejszej własnej agencji. Tworzyliśmy z sukcesem największe imprezy kulturalne w Polsce. To porządny i mocny gość, który radził sobie w najtrudniejszych czasach dla małych prywatnych firm. Zdziwiłem się, że zaangażował się w dużą politykę, ale nie zdziwiłem, że w .Nowoczesną. Rozumiem, że wszedł już w stosowny wiek i zdecydował, że jeśli nie teraz to kiedy? Jeśli ma siłę, doświadczenie i determinację, a to wszystko ma, aby coś zmienić na lepsze w sferach na których się świetnie zna – i chce pomóc sobie i tysiącom drobnych przedsiębiorców i zwykłych ludzi – to pomóżmy mu dostać się do Sejmu.

Sławomir Kitowski
autor i wydawca albumów o Gdyni